T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Şehit Uhud Kadir Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

   Öğretmen ve Öğrencilerimizin hazırladığı Müzik Şölenimizi sunduk

   Müzik Öğretmenimiz E.Ö.Akçadağ yönetiminde, Okul Meclisimizin öğrencilerinize yönelik Müzik Şenliği 03 Ocak 2018 Perşembe günü öğleden sonra okulumuz Spor Salonunda düzenlendi. Öğrencilerimizin söylediği şarkı ve türküler söylendi. Tüm öğrenciler ve öğretmenlerimiz seslendirilen şarkı ve türkülere eşlik ettiler. Tarih Öğretmenimiz E. Atıcı yönetiminde halk oyunları oynandı. Ortak sınavların hafiflediği bu tarihte öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarının yerine geldiği ve ilerleyen zamanlarada bu gibi etkinlerin yapılacığı izlenimi edinildi.

   Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder,  başarılarının devamını dileriz.

Ock

    Okulmuz Felsefe Öğretmeni T.Gökçe koordinasyonunda yapılan FELSEFECE çalışmaları kapsamında sınıflarda temizlik çalışması yapıldı.

   28 Aralık 2018 günü FELSEFECE çalışmalarında görev alan öğrencilerimiz ve T.Gökçe öğretmenimiz sınıfları dolaşarak okulun temiz tutulması amacıyla çöp poşetleriyle temizlik yaptılar. Öğrencilerimize okulun temiz tutulması hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirmeler yapıldı.

   Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Ock

     Santranç Kulübü çalışmalarımız devam etmektedir.

    Kulüp Danışman Öğretmeni Ö.Aydın denetiminde okulumuzun Santranç Kulübü Odasında öğrencilerimiz önceden belirlenmiş zamanlarda çalışmalarını yürütmektedirler. 

   Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ara

         24 Aralık 2018 tarihinde "UÇURUM" adlı tiyatro oyununu öğrencilerimizle birlikte izledik.

        17.12.2018 tarih ve 24217763 sayılı Ankara Valiliği’nin ONAY’ı ile Müstakil Sanayici ve İş Adamaları Derneği ile Spor Bakanlığı’nın himayesinde 24.12.2018 Pazartesi Günü 14.30’da  Gençlik ve Spor Bakanlığı Binası Bakanlık Tiyatro Salonunda  Madde Bağımlılığı ve Mücadeleyi amaç edinen “UÇURUM” adlı tiyatro oyununa izleyici olarak öğrencilerimizle katıldık.  

        Oyunda emeği geçen kurumlara ve oyunculara teşekkür ederiz.

Ara

    Ankara Emniyet Müdürlüğü koordinasyonunda okulumuzda "Gençlik ve Güvenli Gelecek" adlı konferans düzenlendi.

    Ankara Emniyet Müdürlüğünün planlaması doğrultusunda 17 Aralık 2018 Pazartesi Günü 10.sınıflarımıza yönelik 14.00-16.00 saatleri arasında konferans gerçekleştirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğünün görevlendirdiği iki personel bu konferansta görev almışlardır. Konfernasın açılışı Okul Müdürü Sayın Y.Bilen tarafından yapıldı. Ardından görevli emniyet personeli sunumunu gerçekleştirdi.

   Konferansı gerçekleştiren emniyet personeline, katılan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

"Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,

 Toplu attıkça sineler onu top sindiremez" M.Akif ERSOY

 

 "Dört nala gelip Uzak Asya´dan

 Akdeniz´e bir kısrak başı gibi uzanan

 Bu memleket bizim" N.HiKMET

 "Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe, yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez" M.K.ATATÜRK

Ara

Ekolojik Denge ile ilgili okul panosu Biyoloji Öğretmeni R.Yaşar tarafından öğrencilerle birlikte hazırlanmıştır. 

Öğretmen ve Öğrencilerimize teşekkür ederiz

Ara

          2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 1.Dönem Veli Toplantımız 01 Aralık 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

          Velilerle öğretmenlerin sınıflarda buluşmadan önce Okul Müdürümüz Öğretmenler Odasında, toplantıda dikkat edilmesi gereken hususlar ve gündem maddeleri hakkında öğretmenlere bilgi verdi. Daha sonra sınıf öğretmenleri  sınıflarına giderek velilerle buluştular. Sınıf öğretmenlerinin velilerle paylaşımlarından sonra diğer branş öğretmenleri velilere öğrenciler hakkında görüşmeler yaptılar. Görüşmelerde  başarıyı artıracak yöntem ve tedbirler, Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Devam- Devamsızlık, Okuma Alışkanlığını Kazandırma, siber suçlar ve şiddeti önleme, iş sağlığı ve güvenliği ve alan-dal seçimleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

          Toplantıya katılan tüm öğretmen ve velilerimize teşekkür eder, başarılı bir eğitim-öğretim dönemi dileriz.

Kas

          Mevlid´i Nebi Etkinliklerimiz kapsamında okulumuzda tüm öğrencilerimize yönelik seminer düzenlendi.

          30 Kasım 2018  Cuma günü  11.00 - 12.30 saatleri arasında okulumuz spor salonunda tüm öğretmen ve öğrencilerimize yönelik, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ejder OKUMUŞ tarafından, Peygamberimizin gençlere öğütleri ve gençlere bakış açısı hakkında bilgi verdi. Okul Müdürümüz Y. BİLEN, Prof. Dr. Ejder OKUMUŞ´a okulumuza gelip verdiği bilgi ve feyz için teşekkür etti. Ayrıca günün anısına bianen Prof. Dr. Ejder OKUMUŞ´a bir plaket takdim edildi.

           Prof. Dr. Ejder OKUMUŞ´a verdiği emek için teşekkür ederiz.

Kas

Çankaya ilçesi  resmi ve özel okullarında okuyan öğrencilerinin üniversite giriş sınavı öncesinde kariyer planlaması, üniversiteler ve bölümler hakkında bilgi sahibi olmaları amacı ile resmi ve özel üniversitelerin katılımıyla 28 Kasım 2018 Çarşamba günü  Anıttepe Anadolu  Lisesi Spor Salonunda   "Kariyer Fuarı" düzenlenmiştir.

 

Kas

          2018/2019 Eğitim-Öğretim Yılı Öğretmenler Günümüzü Kutladık.

          Törenimiz 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 14.00´da okulumuz spor salonunda yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra açılış konuşmasını Okul Müdürü Sayın Y. Bilen yaptı. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ş.Şahsüvaroğlu´nun koordinasyonunda öğrenciler programı icra ettiler. Öğrenciler şiirlerini okudu ve konuşmalarını sundular. Öğrencimiz T.Eren  Atatürk’ün öğretmenlere hitabını okudu. 9. Sınıf öğrencilerimiz hazırlamış oldukları orotoryoyu sundular. Müzik öğretmenimiz eşliğinde öğrenciler türküler söyledi. Program sonunda  Tarih öğretmeni E.Atıcı yönetiminde Zeybek Halk Oyunu oynadılar.

         Aynı günün akşamında 50. Yıl Mezunları Derneği’nin öğretmenlerimize yönelik organize etmiş olduğu yemek davetine katılım sağlandı.

         Programın yapımı ve sunumunda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize, ayrıca 50.Yıl Lisesi Mezunları Derneği´ne ve Başkanı H.Özdemir’e teşekkür ederiz.

Kas

 "O´na uyunuz... O´nu örnek alınız ki, O sizde hergün doğsun... Yüreğinizi verin ki O´na, yarın orada sizinle olsun."

Kas

     10 Kasım Atatürk´ün ölümünün 80. yılı anma törenimiz okulumuz spor salonunda, 09:05´de Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Anma törenimiz, tören komisyonunun hazırlamış olduğu program doğrultusunda; Tarih öğretmenimiz E.Atıcı´nın günün anlam ve önemini belirten konuşması, öğrencilerimizin şiirleri ve konuşmaları, slayt gösterileri ile Müzik Öğretmeni E.Ö.Akçadağ yönetiminde öğrencilerimiz Atatürk´ün sevdiği şarkılar sunuldu. 

      Ebediyete intikal edişinin 80. yılında Atatürk´ü saygı ve minnetle anıyoruz. Anma programının hazırlanması ve sunulmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Kas

     09 Kasım 2018 Cuma günü saat 14.00-16.00 arasında okulumuzundan bir bölüm öğrenci ile Beşeveler İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kampüsü içindeki Atatürk Eğitim Müzesine ve Dumlupınar Caddesi üzerindeki Maden Tetkik Arama (MTA) Enstitüsü Müzesine gezi gerçekleştirildi.

    Hazırlanan program çerçevesinde okul müdür yardımcısı S.Atasoy koordinasyonunda öğrencilerle saat 14.00.14.40 arası Atatürk Eğitim Müzesi ardından saat 15.00-15.40 arası Maden Tetkik Arama (MTA-Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi) Enstitüsü Müzesi gezildi. Her iki müzede öğrencilerimiz müze yetkililerin görevlendirdiği yetkili rehberler eşliğinde gezildi. Öğrencilere müze içerikleri hakkında bilgi verildi ve tanıtım yapıldı. 

    Öğrencilerimize rehberlik hizmetini sunan müze yetkililerine teşekkür ederiz.

Ekm

          29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 95. Yılının coşkuyla kutluyoruz.

          Törenimiz 29 Ekim 2018 Pazartesi okulumuz Spor Salonunda 08.30 da Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

          Tören açılış konuşmasını Okul Müdürü Sayın Y.Bilen yaptı. Hazırlanmış olan Cumhuriyeti anlatan slayt gösteri sunuldu. Ardından Müzik Öğretmenimiz E.Ö. Akçadağ günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Tören öğrencilerimizin hazırlamış oldukları şiir ve konuşmalarla coşkulu bir şekilde devam etti. Törenin son etkinliklerinde okulumuz müzik korosu Müzik Öğretmenimiz E.Ö. Akçadağ’ın yönetiminde Cumhuriyet şarkılarını seslendirdiler. Tarih Öğretmenimiz E.Atıcı Yönetiminde Zeybek Halkoyunları gösterisi sunuldu.

      “Dalgalansın her tarafta şanlı Türk’ün bayrağı

        Korumaktır ve yüceltmek azmimiz bu toprağı!

       Bu vatan hiç sensiz olmaz, ey güzel Cumhuriyet

       Milletim öyle demiştir; ya ölüm ya hürriyet!”

      Başta Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Törende emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

       Okulumuzun Okul Meclisi Başkanlığı seçimini 26 Ekim 2018 Cuma gerçekleştirdik.

       Öğretmenlerimiz L.Çınar ve S. Yılmaz koordinasyonunda Okul Meclisi Başkanlığı seçimi öğrenci adaylarımız arasında çekişmeli geçti. Okulumuz öğrencileri sınıf sınıf oy verme alanına düzenli olarak getirilerek oy vermeleri sağlandı. Okulumuzda yapılan bu seçim öğrencilerin demokraktik ve oy verme haklarının pekişmesine yardım etti. 

        Kurulan Seçim komisyonu tarafından oy verme işlemi bittikten sonra açık sayıma geçildi. Sayım sonucunda 11C sınıfında Kübra OKUYUCU adlı öğrencimiz oyların çoğunluğunu alarak  Okul Meclisi Başkanı seçilmiştir.  Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, Okul Meclisi Başkanımıza başarılar dileriz.