T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇANKAYA - Şehit Uhud Kadir Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Törenimiz

      19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nın 98. Yılı kutlamalarımız okulumuz Spor salonunda 19 Mayıs 2017 tarihinde yapıldı. Program Türk Dili ve Edebiyatıı Öğretmenlerimiz koordinatörlüğünde hazırlanmıştır. Tören açılış ile günün anlam ve önemini belirten konuşmalar Okul Müdürümüz  ardından Felsefe Öğretmenimiz  tarafından yapıldı. Günün anlam ve önemi ile ilgili çeşitli görseller sunuldu.  Öğrencilerimizin şiirler ve  şarkılarıyla çoşkulu bir şekilde kutlandı. Müzik öğretmenimiz yönetiminde okulumuz müzik gurubu müziklerini sundular. Atatürk´ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata´ya Cevabı öğrencilerimiz tarfından okundu.

      Okulumuzda Nisan ayında yapılan Voleybol turnuvasında dereceye giren sınıf takımlarına madalyaları verildi. Öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

      Okulumuz öğrencisi olan 11D sınıfından R.Polat’ın; 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen  Muaythai(Tayland Boksu) dalında  Gençler kategorisi Ankara 3.lüğü ve yine aynı tarih ve  kategoride Wushu dalında Ankara 3.lüğü kazanmıştır. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

   Törende emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Yayın: 22.05.2017 - Güncelleme: 22.05.2017 15:59 - Görüntülenme: 146